دسته‌بندی نشده

تفاوت های شغل خرده فروشی با عمده فروشی

تفاوت های شغل خرده فروشی با عمده فروشی

واژه عمده فروشی در ساده ترین تعریف به معنای فروش در حجم های بزرگ و خرده فروشی به معنای فروش کالا در مقادیر کم است. خرده فروشی و عمد ه فروشی هر دو ، قسمتی از زنجیره تامین را تشکیل می دهند. هنگامی که کالایی تولید می شود مقادیر زیاد آن به عمده فروشان فروخته می شود که بیشتر عمده فروشان کالا را در اختیار خرده فروشانی که در نهایت با مشتریان نهایی در ارتباط هستند، می فروشند.

در حالی که یک عمده فروش برای فروش کالا با کسب و کارها معامله می کند ، خرده فروشان در ارتباط با مصرف کنندگان نهایی هستند و کالای خود را به ایشان می فروشند.

 

عمده-فروشی

عمده-فروشی

تعریف عمده فروشی

عمده فروشی به فروش کالا به مشتریانی همچون خرده فروشان ، صنایع ، و دیگران به صورت عمده و با قیمت پایین اشاره دارد. در این نوع کسب و کار ها کالاها به صورت عمده از تولیدکنندگان و با قیمت پایین خریداری و سپس در مقادیر جزئی و با قیمت بالاتر فروخته می شود. گاه عمده فروشان این مقادیر را به صورت حجم های بالا و بدون بسته بندی خریداری و سپس با بسته بندی خود به خرده فروشان و یا سایر افراد بازار می فروشند.

تعریف خرده فروشی

خرده فروشی به معنای فروش کالا در مقادیر کوچک است . در خرده فروشی کالا برای مصرف ، نه فروش مجدد ، و در حجم کم به مشتری نهایی فروخته می شود. خرده فروشان واسطه ای بین مشتریان و عمده فروشان هستند. آنها کالا را به صورت عمده از عمده فروش می خرند و در مقادیر کوچکتر به مصرف کننده نهایی می فروشند.

تفاوت های کلیدی بین خرده فروشی و عمده فروشی

نکات زیر تفاوت های کلیدی بین کسب و کار خرده فروشی و عمده فروشی را تشریح می کنند :

  • عمده فروشی به معنای فروش کالا با حجم زیاد و قیمت پایین است. کسب و کارهایی که کالاها را به مصرف کنندگان نهایی و با حجم اندک  می فروشند، به عنوان خرده فروش شناخته می شوند.
  • عمده فروشی ارتباط بین تولید کننده و خرده فروش را بر عهده دارد درحالی که خرده فروشی مسئول ارتباط میان خرده فروش و مشتری است.
  • بین قیمت خرده فروشی و عمده فروشی کالای خاص تفاوت های زیادی وجود دارد ، به عنوان مثال قیمت خرده فروشی همواره بالاتر از قیمت عمده فروشی است.
  • آنقدر که در کسب و کار خرده فروشی به هنر فروش نیاز است ددر کسب و کارهای عمده فروشی این الزام خیلی مورد توجه نیست.
  • اندازه کسب و کارهای عمده فروشی به مراتب بزرگتر از خرده فروشی بوده و عمده فروش نیاز به سرمایه بسیار بالا دارد.
  • در خرده فروشی ، مغازه دار خرده فروش می تواند آزادانه کالاها را انتخاب کند در حالی که عمده فروشان به دلیل خرید عمده چنین امتیازی ندارند.
  • یکی از عناصر مهم در خرده فروشی محل کسب و کار است در حالی که در عمده فروشی چنین پارامتری در درجه اهمیت پایینی قرار دارد.
  • در عمده فروشی نیاز به تبلیغات چندانی نیست ، اما خرده فروشی برای جلب توجه مشتری به شدت به این پارامتر وابسته است.
  • ما در کدخدانت بهترین و معتبر ترین مراکز عمده فروشی کشور در تهران و قشم و درگهان و مشهد و…را به شما عزیزان معرفی میکنیم تا با خیال راحت خریدی مقرون به صرفه داشته باشید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *